Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości
510 listopada (środa) 2021 roku w ZSO w Orzyszu odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Program uroczystości przygotowaliśmy we współpracy z Klubem Garnizonowym 15 Mazurskiego Batalionu Saperów w Orzyszu. W programie uroczystości znalazły się: animacja historyczna, wykład na temat: Wysiłek zbrojny Polaków w latach 1914-1918 (na podstawie tzw. wystawy elementarnej IPN), informacja o akcji związanej z szacunkiem do munduru oraz inauguracja wystawy IPN- Dla Niepodległej. Tatarzy w walce o wolną Polskę w XVIII-XX wieku. Rozstrzygnęliśmy również świąteczny konkurs historyczny.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości
Przedstawiciele uczniów LO w Orzyszu wraz z wychowawcami uczestniczyli w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Na zakończenie uroczystości wspólnie zapaliliśmy okolicznościowe znicze przywołując pamięć tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.
Kreatywna zabawa z perspektywą.
8Nasze oczy lubią płatać nam figle, zwłaszcza jeśli chodzi o złudzenie optyczne. Czasem patrząc na fotografię możemy odnieść wrażenie, że jest ona co najmniej dziwna. Dlatego należy pamiętać, że pozory mogą mylić. Ta zasada odnosi się nie tylko do zdjęć zrobionych z dobrej perspektywy lub w odpowiednim czasie, ale do całego naszego życia.
Dzień gier planszowych
Za oknem szaro, buro i wietrznie, lecz my bawimy się znakomicie. Poza dobrą zabawą trenujemy logiczne i strategiczne myślenie. Bo logiczne myślenie "potęgą jest i basta". Rozpoczęliśmy właśnie DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH. Nad wszystkim czuwa pani Adriana Piekarska (pasjonatka gier planszowych)
3
Szkoła pamięta- rocznicowy wykład
2 listopada 2021 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu rozpoczęliśmy obchody Narodowego Święta Niepodległości. Wspominając 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę wykład okolicznościowy wygłosił p. dr Waldemar Brenda- nauczyciel historii, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie, samorządowiec. Wykład pod tytułem Geneza Wojska Polskiego 1914-1921 dotyczył narodzin II Rzeczypospolitej z punktu widzenia spraw wojskowych, ale także polityki wewnętrznej na ziemiach polskich oraz sytuacji międzynarodowej w okolicznościach toczącej się I wojny światowej.
Erasmus+ / Power
W ramach programu Erasmus+ Edukacja Szkolna zrealizowaliśmy projekt "Podążamy ku przyszłości" (nr 2021-2-PL01-KA122-SCH-000042083)- rok szkolny 2021/2022.
W ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów realizowanego w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój uczestniczyliśmy w programie Power (nr 2021-1-PMU-4343)- rok szkolny 2022/2023.
W ramach programu Erasmus+, na mocy umowy nr 2022-2-PL01-KA122-SCH-000100441 zrealizowaliśmy krótkoterminowy projekt na rzecz mobilności uczniów i kadry w sektorze edukacji szkolnej. Projekt pod nazwą „Po wiedzę śladami sztuki!” – „For knowledge in the footsteps of art!” przebiegał w roku szkolnym 2023/2024.
Szkoła uczestniczy w projekcie: Podróże z klasą.
Godziny dzwonków
Poniedziałek 28.04.2025Facebook- zapraszamy...
Egzamin maturalny
Galeria zdjęć
brak danych- liczba odwiedzin: 84294